Optima Hakkında

Tesislerin enerji verimliliği ve cihazlarının uzun ömrü için, teknik yönetimde mühendislik yaklaşımı gerekir.

OPTIMA “Bina ve Enerji Mühendisi”

Şirketimiz; 1977 yılından bu yana süregelen deneyimin yeniden yapılandırması sonucu 2003 yılında kurulmuştur. 2005 yılına kadar, geçmiş deneyimin ışığında, iş alanı orta ve büyük ölçekli binaların Mekanik Tesisat Uygulama işleri olan şirketimiz, 2005 yılında stratejik bir karar ile; temel özelliğinin “mühendislik” olmasından hareketle ve yılların birikimi olan mühendislik bilgi ve tecrübesini bina teknik sistemlerinin kurulumunun yanı sıra işletilmesi ve bakımı alanlarında da hayata geçirmeye yönelmiştir. Zamanla bu alan tamamen ön plana çıkmıştır.

Yolculuğuna 2006 yılında, 5.000m²’lik bir ofis binasının teknik yönetimini yaparak başlayan OPTIMA, bugün Türkiye’nin farklı 34 noktasında bulunan ve toplam 3.500.000 m²’yi aşan alanda binanın sadece Teknik Yönetim Hizmetlerini sağlayan lider yerel firma haline gelmiştir. Şirketimiz, kuruluşundan bu yana; müşteri memnuniyetini ve hizmet kalitesini, en ekonomik yöntemler ile sağlayabilmek adına teknolojik ölçüm aletlerine ve yönetim yazılımlarına sürekli yatırım yapmaktadır.

Misyonumuz

Mühendislik deneyim ve bilgimizin ışığında; bina teknik sistemlerinin bakımı ve işletilmesi alanlarında, rekabetçi koşullarda, kaliteli hizmet sunmaktır.

Vizyonumuz

Sahip olduğumuz güçlü mühendislik bilgimizi, yönetim becerimiz ile birleştirerek ve müşteri memnuniyetinde daima mükemmellik çizgisini kovalayarak, global pazarda rekabet gücü yüksek bir şirket olmak; inovatif becerilerimizle güncel çözümler üretebilmektir.

Değerlerimiz

Müşterilerimiz, iş ortaklarımız ve çalışanlarımıza olan yükümlülüklerimizi; yasalara, etik kurallara ve yazılı olarak mutabık kaldığımız şartlara uyarak yerine getirir, onlar ile uzun vadeli ilişkiler kurmayı hedefleriz. Koşulsuz ve sürdürülebilir müşteri memnuniyetini sağlamak, bizim “olmazsa olmaz” ımızdır. OPTIMA olarak; hiyerarşik bir yapı içinde, birbirlerine sevgi ve saygı ile bağlı insanlardan oluşan bir aileyiz. Yönetim tarzımız, bütünleşik ve katılımcıdır. Bilgiye önem verir, bilgi ve tecrübemizi tüm paydaşlarımız ile paylaşırız.